«Барселона» Англия миллий жамоаси сардори Ҳарри Кейнни ўз сафига қўшиб олиш имкониятини ўрганмоқда. Бу ҳақда Daily Mail нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, Каталония клуби вакиллари эҳтимолий трансферни муҳокама қилиш мақсадида ҳужумчининг вакиллари билан боғланган.
Қайд этиш лозим, Кейннинг «Бавария» билан шартномаси яна бир йил амал қилади. Футболчи Германияда ўзини бахтли ҳис қилмоқда ва ҳозирда асосий эътиборини Мюнхен клуби билан шартномани узайтиришга қаратган.
Шу билан бирга, «Барселона» жамоаси трансфер шартлари янада қулайлашса, 2026 йилги жаҳон чемпионати якунланганидан кейин вазиятни яна бир бор муҳокама қилишга тайёр. Аввалроқ Кейн фаолиятидаги иккинчи «Олтин бутса»сини қўлга киритгани маълум қилинганди.

«Барса» связалась с представителями Кейна для его перехода в команду
«Барселона» изучает возможность приобретения капитана сборной Англии Гарри Кейна. Об этом сообщает издание Daily Mail.
Как стало известно, представители каталонского клуба связались с агентами нападающего для обсуждения возможного трансфера.
Следует отметить, что контракт Кейна с «Баварией» действует еще один год. Футболист чувствует себя счастливым в Германии и в настоящее время сосредоточен на продлении контракта с мюнхенским клубом.
Тем не менее, команда «Барселоны» готова обсудить ситуацию еще раз после завершения чемпионата мира 2026 года, если условия трансфера станут более выгодными. Ранее сообщалось, что Кейн завоевал свою вторую «Золотую бутсу» в карьере здесь.