Марокаш миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/16 финал босқичида Нидерландияни мағлуб этганидан кейин жамоа бош мураббийи Муҳаммад Уаҳби ўз фикрларини билдириб ўтди.
«2022 йилги жаҳон чемпионатидан кейин бизнинг руҳиятимиз ўзгарди. Футболчилар ҳам, мухлислар ҳам ўз кучига ишонади. Бу жуда муҳим омил.
Энди бизга нисбатан талаблар ҳам юқори, чунки ҳамма жамоамиз узоқ босқичларгача етиб боришга қодирлигини билади.
Энди бизни Канадага қарши учрашув кутиб турибди. Бу ҳеч қачон осон ўйин бўлмайди. Бизга жиддий рақиб қарши чиқади», — деди мураббий France 24 нашрига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Нидерландия — Марокаш учрашувининг асосий ва қўшимча вақти 1:1 ҳисобида якунланди. Пеналтилар сериясида эса африкаликлар 3:2 ҳисобида ғалаба қозонди.

Мухаммад Уахби высказал своё мнение после матча с Нидерландами.
После того, как сборная Марокко одолела Нидерланды на стадии 1/16 финала чемпионата мира 2026 года, главный тренер команды Мухаммад Уахби поделился своими мыслями.
«После чемпионата мира 2022 наш настрой изменился. Как игроки, так и болельщики уверены в своих силах. Это очень важный фактор.
Теперь ожидания от нас высоки, потому что все знают, что наша команда способна дойти до дальних стадий.
Теперь нас ждет матч против Канады. Это никогда не будет легкой игрой. У нас будет серьезный соперник», — сказал тренер в интервью France 24.
К сведению: основной и дополнительное время матча Нидерланды — Марокко завершились со счетом 1:1. В серии пенальти африканцы одержали победу со счетом 3:2.