Испаниянинг «Малага» клуби 7 йил аввал содир этган қоидабузарлиги учун жазоланди. Бу ҳақда AS нашри хабар берди.
Клуб 2019/2020 йилги мавсумида иқтисодий назорат қоидаларини бузгани учун 300 минг евро жаримага тортилди. Ўша пайтда «Малага» футболчилар таркибининг қиймати ҳақидаги декларацияда жамоа аъзоларининг ҳақиқий нархидан 4,388 миллион евро камроқ сумма кўрсатган.
Шу сабабли бир неча йил давом этган иш муҳокамасидан сўнг Ла Лиганинг молиявий комиссияси тегишли қарорни қабул қилди. Аввалроқ жамоа Мадридда «Атлетико»га мағлуб бўлгани маълум қилинганди.

Клуб наказан за нарушение экономических правил 7 лет назад.
Испанский клуб «Малага» был наказан за нарушение, совершенное 7 лет назад. Об этом сообщает издание AS.
Клуб оштрафован на 300 тысяч евро за нарушение правил экономического контроля в сезоне 2019/2020. В то время в декларации о стоимости состава «Малаги» было указано на 4,388 миллиона евро меньше, чем реальная стоимость членов команды.
По этой причине после многолетних разбирательств финансовая комиссия Ла Лиги приняла соответствующее решение. Ранее сообщалось, что команда проиграла «Атлетико» в Мадриде, как стало известно.