«Атлетико» сафида 16 ёшли ҳимоячи дебют қилди.
Хорхе Домингес Испания чемпионатининг 1-туридан ўрин олган «Малага»га қарши ўйинда (2:0) мадридликлар асосий таркибида майдонга тушиб, тўлиқ ҳаракат қилди.
Испаниялик 16 ёшу 241 кунлик бўлиб, у «Атлетико» тарихида Ла Лигада ўйнаган энг ёш футболчига айланди.
Хорхе 2009 йил 21 декабрда Мадридда туғилган. Унинг отаси испан, онаси эса Конгодан.
Шу ёзда футболчи Испания U-17 жамоаси таркибида Европа чемпионатида иштирок этди. Жамоа яримфиналда Италияга пеналтилар сериясида мағлуб бўлиб, мусобақани тарк этди.
Ўтган мавсумда Домингес UEFA Ёшлар лигасида 6 та баҳсда майдонга тушиб, 1 та ассист қайд этган ва 3 та сариқ карточка олган.

В составе «Атлетико» дебютировал 16-летний защитник.
Хорхе Домингес в матче 1-го тура чемпионата Испании против «Малаги» (2:0) вышел в основном составе мадридцев и полностью отыграл встречу.
Будучи испанцем в возрасте 16 лет и 241 день, он стал самым молодым футболистом в истории «Атлетико», сыгравшим в Ла Лиге.
Хорхе родился 21 декабря 2009 года в Мадриде. Его отец испанец, а мать из Конго.
Этим летом футболист выступал на чемпионате Европы в составе сборной Испании до 17 лет. Команда покинула турнир после поражения в полуфинале от Италии в серии пенальти.
В прошлом сезоне Домингес сыграл в 6 матчах в Юношеской лиге УЕФА, отметившись 1 ассистом и получив 3 жёлтые карточки.