«Манчестер Сити» ва Англия миллий жамоаси собиқ ҳимоячиси Жолеон Лескотт янги мавсумда «Арсенал»ни Англия чемпионлиги учун асосий даъвогар деб ҳисоблайди.
«Ҳозирча прогноз қилишга жуда эрта, аммо мен фаворит сифатида «Арсенал»ни кўрсатган бўлардим. Асосий омилларни ҳисобга олсак, уларнинг чемпионликка эришиш йўлида тўсиқлари камроқ бўлиши мумкин», — деди Лескотт Mirror нашрига берган интервюсида.
«Артета жамоа билан ишлашда давомийликни таъминлади, футболчилар эса энди ўзларига чинакамига ишонишмоқда», — дея қўшимча қилди собиқ футболчи.
«Манчестер Сити» ёзда жиддий ўзгаришларни бошдан кечирди. Пеп Гвардиола кетганидан сўнг жамоани Энцо Мареска бошқара бошлади. Лескотт «шаҳарликлар» мураббий танлашда тўғри қарор қабул қилганини таъкидлади.
«Пеп кетганидан кейинги ўтиш даври муқаррар эди, аммо Энцо билан хатога олиб келиши мумкин бўлган жиҳатлар, эҳтимол, камроқ. У клубни билади, бу ерда ишлар қандай йўлга қўйилганини тушунади ва кўплаб футболчилар билан таниш. Ҳозир футболчилар билан бундай алоқа жуда муҳим, шу сабабли унинг тайинланиши мантиқан тўғри эди», — деди Лескотт.
Эслатиб ўтамиз, бугун, 16 август куни «Арсенал» ва «Манчестер Сити» Англия Суперкубоги учун баҳсда майдонга тушади.

Лескотт назвал «Арсенал» основным фаворитом на чемпионство в АПЛ
Бывший защитник «Манчестер Сити» и сборной Англии Джолеон Лескотт считает «Арсенал» главным претендентом на чемпионство Англии в новом сезоне.
«Прогнозировать пока очень рано, но я бы выделил «Арсенал» в качестве фаворита. Учитывая основные факторы, у них может быть меньше преград на пути к завоеванию титула», — сказал Лескотт в интервью изданию Mirror.
«Артета обеспечил преемственность в команде, а игроки теперь по-настоящему уверены в себе», — добавил бывший футболист.
«Манчестер Сити» этим летом пережил серьезные изменения. После ухода Пепа Гвардиолы команду возглавил Энцо Мареска. Лескотт отметил, что «горожане» правильно выбрали тренера.
«Переходный период после ухода Пепа был неизбежен, но с Энцо, возможно, меньше факторов, которые могли бы привести к ошибкам. Он знает клуб, понимает, как здесь всё устроено, и знаком со многими игроками. Сейчас такая связь с футболистами очень важна, поэтому его назначение было логичным», — заявил Лескотт.
Напомним, сегодня, 16 августа, «Арсенал» и «Манчестер Сити» выйдут на поле в матче за Суперкубок Англии.