«Манчестер Сити» бош мураббийи Пеп Гвардиола клубни тарк этиши ҳақидаги маълумот оммага тарқалиб кетганидан қаттиқ жаҳли чиққан.
Тhe Sun нашрининг ёзишича, 55 ёшли мутахассис мавсум якунида «шаҳарликлар»ни тарк этишини футболчиларга шахсан тасдиқлаган.
Манбага кўра, бу хабар «Борнмут»га қарши учрашув арафасида матбуотга сизиб чиққани Гвардиолани жиддий ранжитган.
Якшанба оқшомида мураббий футболчилар билан кечки гуруҳ қўнғироғи ташкил қилиб, клубдан кетаётганини маълум қилган.
«Пеп бу маълумот айнан ҳозир ошкор бўлганидан ғазабда. У футболчилар билан боғланиб, кетаётганини тасдиқлади.
Шунингдек, у янгиликларнинг бундай тарзда тарқалганидан узр сўради. Бу ҳолат унинг ўзи учун ҳам кутилмаган бўлган. Шанба куни футболчиларга Пеп қолиши айтилганди, шу сабаб ҳамма шок ҳолатида», — дейди манба.
Аввалроқ Гвардиола «Астон Вилла»га қарши ўйинидан сўнг «Манчестер Сити»ни тарк этиши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.

Гвардиола возмущён утечкой информации о его уходе из "Сити"
Главный тренер "Манчестер Сити" Пеп Гвардиола крайне разгневан тем, что информация о его уходе из клуба распространилась в массах.
Как пишет издание The Sun, 55-летний специалист лично подтвердил игрокам, что покинет "горожан" по окончании сезона.
По словам источника, утечка этой новости в прессу перед матчем с "Борнмутом" серьёзно задела Гвардиолу.
В воскресенье вечером Гвардиола провёл вечерний групповой звонок с футболистами, чтобы сообщить о своём уходе из клуба.
"Пеп в ярости из-за того, что эта информация стала известна именно сейчас. Он связался с игроками и подтвердил, что уходит.
Также он извинился за то, что новости распространились таким образом. Это стало неожиданностью и для него самого. В субботу игрокам было сказано, что Пеп остаётся, поэтому все были в шоке", — говорит источник.
Ранее уже появлялись слухи о том, что Гвардиола может покинуть "Манчестер Сити" после матча с "Астон Виллой".