Франция миллий жамоаси бош мураббийи Дидие Дешам 2026 йилги жаҳон чемпионати яримфинал босқичи доирасидаги Испанияга қарши ўйин олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Испания тўпни назорат қилишга ҳаракат қилади. Улар мундиалда атиги битта гол ўтказиб юборишди, чунки рақиблар учун улардан тўпни олиб қўйиш жуда қийин бўлди.
Биз ҳам ўйинни назорат қилишни яхши кўрамиз. Бу учрашувда икки хил услуб тўқнаш келади ва улардан бири финалга йўл олади», — деди Дешам.
Маълумот ўрнида, 14 июлдан 15 июлга ўтар кечаси Франция ва Испания мундиалнинг биринчи финалчиси бўлиш учун куч синашади. Учрашув Тошкент вақти билан соат 00:00 да бошланади.

Дешам: «В этой встрече столкнутся два стиля»
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам поделился своими мыслями перед матчем против Испании в полуфинале чемпионата мира 2026 года.
«Испания будет пытаться контролировать мяч. На чемпионате мира они пропустили всего один гол, так как соперникам было очень трудно отобрать у них мяч.
Мы тоже любим контролировать игру. В этой встрече столкнутся два стиля, и один из них пройдет в финал», — сказал Дешам.
Напомним, в ночь с 14 на 15 июля Франция и Испания сразятся за право стать первым финалистом чемпионата мира. Матч начнется в 00:00 по ташкентскому времени.
Ранее Дешам назвал Испанию фаворитом в этом поединке, подчеркнув, что это не давление на соперника, а признание их достижений.