Франция бош мураббийи Сенегалга қарши ўйин олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Франция миллий жамоаси бош мураббийи Диде Дешам ЖЧ-2026 гуруҳ босқичидаги Сенегалга қарши учрашув олдидан матбуот анжуманида иштирок этди.
Мутахассис 2002 йилги жаҳон чемпионатидаги мағлубият учун реванш олиш ҳақидаги саволга жавоб берди.
«2002 йилги баҳс учун реванш? Ҳозирги таркибдаги кўплаб футболчилар ўша пайтда ҳали туғилмаган ҳам эди. Ўшандан бери 24 йил ўтди, реванш ҳақидаги фикрлар энди долзарб эмас. Биз янги тарихни бошлаяпмиз», — деди Дешам Ast Foot нашрига берган интервюсида.
Француз мутахассиси жамоа майдонда бор имкониятини ишга солишини таъкидлади.
«Бу сафар жамоа ижобий натижага эришиш учун майдонда 100 фоиз кучини беради», — дея қўшимча қилди у.
Эслатиб ўтамиз, 2002 йилги жаҳон чемпионатининг очилиш учрашувида амалдаги чемпион Франция сенсацион тарзда Сенегалга 0:1 ҳисобида мағлуб бўлганди.
Франция — Сенегал учрашуви бугун, 16 июн куни бўлиб ўтади. Баҳс Тошкент вақти билан 00:00 да старт олади.

Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам принял участие в пресс-конференции перед матчем группового этапа ЧМ-2026 против Сенегала.
Специалист ответил на вопрос о взятии реванша за поражение на чемпионате мира 2002 года.
«Реванш за матч 2002 года? Многие игроки нынешнего состава даже не родились тогда. С того времени прошло 24 года, мысли о реванше уже не актуальны. Мы начинаем новую историю», — сказал Дешам в интервью Actu Foot.
Французский специалист подчеркнул, что команда выложится на поле на полную.
«На этот раз команда отдаст все 100% своих сил, чтобы добиться положительного результата», — добавил он.
Напомним, в матче-открытии чемпионата мира 2002 года действующий чемпион Франция сенсационно проиграл Сенегалу со счетом 0:1.