Франция вице-чемпиони янги мураббийини эълон қилди.
«Ланс» клуби бош мураббий лавозимига Дино Топпмёллерни тайинлаганини расман маълум қилди. Бу ҳақда клубнинг расмий сайти хабар берди.
45 ёшли германиялик мутахассис билан икки йиллик шартнома имзоланди. У жамоадаги ишини дарҳол бошлайди.
Топпмёллер «Ланс»да клубни тарк этган Пер Сажу ўрнини эгаллади. Ўтган мавсумда Сажу жамоани Лига 1'да иккинчи ўринга олиб чиққан ва Франция Кубогида ғолиб бўлганди.
Дино Топпмёлларнинг сўнгги иш жойи Франкфуртнинг «Айнтрахт» клуби бўлди. У немис жамоасини 2023 йилдан 2026 йил январигача бошқарган.
Мутахассис кўпинча 3-4-3 схемасидан фойдаланиши билан танилган. Шу боис келаси мавсумда «Ланс»нинг ўйин услубида ҳам тактик ўзгаришлар кузатилиши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, Франция чемпионатининг янги мавсуми 22 август куни старт олади. «Ланс» эса Топпмёллер бошчилигида юқори натижаларни сақлаб қолиш ва Европа мусобақаларида муносиб иштирок этишни мақсад қилган.

Топпмёллер официально стал главным тренером «Ланса»
Клуб «Ланс» официально объявил о назначении главным тренером Дино Топпмёллера. Об этом сообщил официальный сайт клуба.
С 45-летним немецким специалистом подписан контракт на два года. Он немедленно приступит к работе в команде.
Топпмёллер заменил Пьера Сажу, который покинул клуб. В прошлом сезоне Сажу вывел команду на второе место в Лиге 1 и привел к победе в Кубке Франции.
Последним местом работы Дино Топпмёллера был клуб «Айнтрахт» из Франкфурта. Он руководил немецкой командой с 2023 по январь 2026 года.
Специалист известен тем, что часто использует схему 3-4-3. Поэтому в следующем сезоне в игровом стиле «Ланса» могут произойти тактические изменения.
Напомним, что новый сезон чемпионата Франции стартует 22 августа. «Ланс» под руководством Топпмёллера стремится сохранить высокие результаты и достойно выступить в европейских соревнованиях.