Роберто Де Зерби АПЛ 1-турида «Брентфорд»га 0:3 ҳисобида мағлуб бўлганидан сўнг «Тоттенҳэм» ҳали тўлиқ шаклланган жамоага айланмаганини таъкидлади.
«Биз ҳали жамоа эмасмиз. Бунинг кўплаб сабаблари бор.
Ўйиндан олдинги матбуот анжуманида мендан мақсадимиз нима эканини сўраганингизда, мен жамоага айланганимиздан кейингина мақсадни белгилашимиз мумкинлигини айтгандим. Жамоага айланишдан олдин нималарга қодир эканимизни айта олмаймиз», — деди Де Зерби.
Эслатиб ўтамиз, «Тоттенҳэм» АПЛнинг 1-турида сафарда «Брентфорд»га 0:3 ҳисобида йирик мағлубиятга учради. Лондонликлар учрашув давомида жамоавий ҳаракат ва жисмоний тайёргарлик борасида муаммоларга дуч келган.
Шунингдек, ёзги трансферлар вақтида таркиб сезиларли даражада янгиланди ва бир нечта янги футболчилар «Брентфорд»га қарши баҳсда дебют қилди. Шу сабаб Де Зерби жамоанинг бир-бирига мослашиши учун вақт кераклигини таъкидламоқда.

Главный тренер «Тоттенхэма» оценил текущее состояние команды после первого матча сезона.
Роберто Де Дзерби заявил, что «Тоттенхэм» ещё не стал полноценной командой после поражения от «Брентфорда» со счётом 0:3 в первом туре АПЛ.
«Мы ещё не команда. Для этого есть множество причин.
Когда вы спросили меня на пресс-конференции перед игрой о наших целях, я сказал, что сможем их сформулировать, только когда станем командой. До этого мы не можем точно сказать, на что способны», — сказал Де Дзерби.
Напомним, «Тоттенхэм» потерпел крупное поражение в первом туре АПЛ на выезде от «Брентфорда» со счётом 0:3. Лондонцы столкнулись с проблемами в командных действиях и физической подготовке в течение матча.
Также в летнее трансферное окно состав команды значительно обновился, и несколько новых игроков дебютировали в матче против «Брентфорда». Поэтому Де Дзерби отмечает, что команде нужно время на адаптацию друг к другу.