«Тоттенҳэм» дам олиш кунлари икки трансферни якунламоқчи
Лондоннинг «Тоттенҳэм» клуби «Манчестер Сити»дан икки футболчининг трансферини ушбу дам олиш кунларида якунлашни режалаштирмоқда. Бу ҳақда ТEАМtalk хабар берди.
Манбага кўра, «Тоттенҳэм» вингер Савинионинг трансферини аллақачон якунлаган. Шунингдек, ҳужумчи Омар Мармуш билан беш йиллик шартнома шартлари бўйича келишувга эришилган.
Лондон клуби ҳар икки футболчи ҳам душанбагача жамоага қўшилишига ишончи ортиб бораётганини билдирган. Икки трансфер учун «Тоттенҳэм» жами 163 миллион евро сарфлайди.
Маълумот учун, «Тоттенҳэм» бугун, 22 август куни АПЛ 1-турида «Брентфорд»га қарши сафарда баҳс олиб боради. Учрашув Тошкент вақти билан 22:30 да бошланади.

«Тоттенхэм» хочет завершить два трансфера в выходные
Лондонский клуб «Тоттенхэм» планирует завершить трансфер двух игроков из «Манчестер Сити» в эти выходные. Об этом сообщает TEAMtalk.
По информации источника, «Тоттенхэм» уже завершил трансфер вингера Савиньо. Также достигнута договоренность по условиям пятилетнего контракта с нападающим Омаром Мармушем.
Лондонский клуб заявил, что с уверенностью ожидает присоединения обоих игроков к команде до понедельника. «Тоттенхэм» потратит в общей сложности 163 миллиона евро на оба трансфера.
Для справки, «Тоттенхэм» сегодня, 22 августа, сыграет на выезде против «Брентфорда» в рамках 1-го тура АПЛ. Матч начнется в 22:30 по ташкентскому времени.