«Барселона» ва «Тоттенҳэм» «Монако» ҳамда АҚШ миллий жамоаси ҳужумчиси Фоларин Балогунга қизиқиш билдирмоқда. Бу ҳақда L'Equipe хабар берди.
Манбага кўра, 25 ёшли футболчи жорий ёзда «Монако»ни катта миқдордаги трансфер эвазига тарк этиши мумкин. «Барселона» яқинда Балогун номзодига қизиқиш билдирган.
Эслатиб ўтамиз, Балогун ўтган мавсумда «Монако» сафида барча турнирларда 43 та учрашувда майдонга тушиб, 19 та гол урган ва 5 та голли узатмани амалга оширган.
Маълумот учун, футболчининг «Монако» билан амалдаги шартномаси 2028 йил ёзигача мўлжалланган. Тransfermarkt Балогуннинг бозор қийматини 50 миллион еврога баҳоламоқда. 2026 йилги жаҳон чемпионатида эса ҳужумчи 4 та баҳсда 3 та гол урган.

«Барселона» и «Тоттенхэм» проявляют интерес к нападающему «Монако» и сборной США Фоларину Балогуну. Об этом сообщает L'Equipe.
По данным источника, 25-летний футболист может покинуть «Монако» этим летом за внушительную сумму трансфера. «Барселона» недавно выразила интерес к кандидатуре Балогуна.
Напомним, что в прошлом сезоне Балогун сыграл в 43 матчах за «Монако» во всех турнирах, забив 19 голов и сделав 5 результативных передач.
Для справки, действующий контракт футболиста с «Монако» рассчитан до лета 2028 года. Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Балогуна в 50 миллионов евро. На чемпионате мира 2026 года нападающий забил 3 гола в 4 матчах.