«Реал Мадрид» бош мураббийи Жозе Моуринио Испания чемпионатининг илк ўйинида «Эспанёл»га қарши ўйинда (2:1) жамоасига ғалаба келтирган ҳужумчи Карлос Эспи ҳақида фикр билдирди.
21 ёшли ҳужумчи дебют ўйинининг 90-дақиқасида — захирадан майдонга тушганидан атиги 10 дақиқа ўтиб ғалаба голини урди.
«Карлос ажойиб ўйинчи. Гонсало [Гарсиа] «Фулҳем»га кетиши мумкинлигини билганимизда, Калафат бир нечта алтернатив вариантларни таклиф қилди. Кейин биз Эспининг номзодини таҳлил қилдик ва мутлақ ҳайратга тушдик. У ҳали жуда ёш ва бизга айнан шундай ўйинчи керак эди.
Эспи жуда ижобий ва қувноқ йигит. У орзу билан яшайди, лекин астойдил ишлайди, жамоа манфаати учун ҳамма нарсани қилади. Албатта, гол билан боғлиқ эпизод ҳал қилувчи бўлди, аммо у тўпни Мбаппега ўтказиб юборган лаҳза ҳам бўлди», - деди Моуринио матбуот анжуманида.

Моуринью – о голе Эспи: «Мы были в восторге, когда подписывали его»
Наставник мадридского клуба поделился мыслями о нападающем, чей гол принёс команде победу в первом матче чемпионата.
Главный тренер мадридского «Реала» Жозе Моуринью поделился мыслями о нападающем Карлосе Эспи, чей гол принёс команде победу в первом матче чемпионата Испании против «Эспаньола» (2:1).
21-летний форвард отличился на 90-й минуте в дебюте – спустя всего десять минут после выхода на замену.
«Карлос – отличный игрок. Когда мы узнали, что Гонсало [Гарсия] может уйти в «Фулхэм», Хуни Калафат предложил несколько вариантов замены. Затем мы проанализировали кандидатуру Эспи – и пришли в абсолютный восторг. Он ещё совсем молод, и нам как раз нужен был игрок такого плана.
Эспи – очень позитивный и жизнерадостный парень. Он живёт мечтой, но усердно работает, делает всё ради блага команды. Конечно, эпизод с голом стал решающим, но был также момент, где он сбросил мяч Мбаппе», – сказал Моуринью на пресс-конференции.