21 ёшли ҳужумчи «Реал» сафидаги дебютида «Эспанёл» дарвозасини ишғол этди.
«Реал» янги футболчиларини расман таништиришда давом этмоқда. Мадрид клуби якшанба куни ҳужумчи Карлос Эспининг тақдимот маросимини ўтказди.
Тадбир давомида «Реал» президенти футболчига 19-рақамли футболкани топширди. Шунингдек, Эспига клуб томонидан эсдалик совғалари тақдим этилди.
Қизиғи, «Реал» футболчини клубдаги дебютидан бир кун ўтиб таништирди. Эспи «Эспанёл»га қарши баҳсда захирадан майдонга тушиб, учрашувнинг 90-дақиқасида ғалаба голини урди. «Реал» баҳсда 2:1 ҳисобида зафар қучди.
Маълумот учун, 21 ёшли Эспининг «Реал» билан шартномаси 2031 йил ёзигача мўлжалланган. Ҳужумчи Мадрид клубига «Леванте»дан кўчиб ўтган.

«Реал» продолжает официально представлять своих новых футболистов. Мадридский клуб в воскресенье провел церемонию представления нападающего Карлоса Эспи.
Во время мероприятия президент «Реала» вручил футболисту футболку с номером 19. Также Эспи были вручены памятные подарки от клуба.
Интересно, что «Реал» представил футболиста через день после его дебюта за клуб. Эспи вышел на поле в матче против «Эспаньола» на замену и забил победный гол на 90-й минуте встречи. «Реал» одержал победу со счетом 2:1.
Для справки, контракт 21-летнего Эспи с «Реалом» рассчитан до лета 2031 года. Нападающий перешел в мадридский клуб из «Леванте».