«Ливерпул» ЖЧ-2026даги Сенегалнинг энг яхши тўпурарини таркибига қўшиши мумкин
«Ливерпул» «Кристал Пэлас» вингери Исмаила Саррни трансфер қилиш вариантини кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда журналист Невзат Диндар хабар берди.
Манбага кўра, мерсисайдликлар 28 ёшли футболчи учун «Галатасарой» билан рақобатлашиши мумкин. Туркия клуби бош мураббийи ҳам Саррни ўз жамоасида кўришни истамоқда.
«Кристал Пэлас» сенегаллик футболчини сотишни истамаяпти. Бироқ Саррнинг ўзи клубни тарк этишга мойил экани айтилмоқда.
Сарр ЖЧ-2026да Сенегал миллий жамоасининг энг яхши тўпурари бўлди. У турнирдаги 4 та учрашувда 4 та гол урган.
Маълумот учун, Сарр ўтган мавсум «Кристал Пэлас» сафида барча мусобақаларда 45 та учрашувда майдонга тушиб, 21 та гол ва 2 та ассист қайд этган. Унинг клуб билан амалдаги шартномаси 2029 йил ёзигача мўлжалланган. Тrasnfermarkt футболчининг бозор қийматини 45 миллион еврога баҳоламоқда.
Эслатиб ўтамиз, Сарр «Кристал Пэлас» сафида ўтган мавсум жамоанинг энг яхши тўпурарига айланган ва Конференциялар лигасида «Олтин бутса» соҳиби бўлган.

«Ливерпуль» может включить в свой состав лучшего бомбардира Сенегала на ЧМ-2026
«Ливерпуль» рассматривает вариант трансфера вингера «Кристал Пэлас» Исмаила Сарра. Об этом сообщил журналист Невзат Диндар.
По данным источника, мерсисайдцы могут конкурировать с «Галатасараем» за 28-летнего футболиста. Главный тренер турецкого клуба также желает видеть Сарра в своей команде.
«Кристал Пэлас» не хочет продавать сенегальского футболиста. Однако сам Сарр, как сообщается, склонен покинуть клуб.
Сарр стал лучшим бомбардиром сборной Сенегала на ЧМ-2026, забив 4 гола в 4 матчах турнира.
Для справки, в прошлом сезоне Сарр провел за «Кристал Пэлас» 45 матчей во всех соревнованиях, забив 21 гол и сделав 2 результативные передачи. Его действующий контракт с клубом рассчитан до лета 2029 года. Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 45 миллионов евро.
Напомним, что Сарр в прошлом сезоне стал лучшим бомбардиром своей команды и обладателем «Золотой бутсы» в Лиге конференций.