Де ла Фуенте: «Родри ўз позициясида дунёнинг энг яхши футболчиси»
Испания миллий жамоаси бош мураббийи Луис де ла Фуенте Жаҳон чемпионати 1/8 финалида Португалия устидан қозонилган ғалабадан (1:0) сўнг Родри Эрнандеснинг ўйинига юқори баҳо берди.
«Родри жамоамизнинг асосий ҳаракатлантирувчи кучи. У бизга мувозанат бахш этади ва ўз позициясида дунёнинг энг яхши футболчиси ҳисобланади. Унинг ортида эса Мартин Субименди бор. Менимча, у ҳам ўз позициясида дунёнинг иккинчи энг яхши футболчиси», — дея де ла Фуентенинг сўзларини Voetbal International нашри келтирди.
Эслатиб ўтамиз, Испания миллий жамоаси Португалияни 1:0 ҳисобида мағлуб этиб, Жаҳон чемпионатининг чоракфинал босқичига йўл олди.
30 ёшли Родри ушбу турнирда Испания сафида барча беш баҳсда майдонга тушди. Яримҳимоячи ҳозирча гол ёки голли узатма муаллифига айланмаган.

Де ла Фуэнте: «Родри — лучший футболист мира на своей позиции»
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте высоко оценил игру Родри Эрнандеса после победы над Португалией в 1/8 финала чемпионата мира (1:0).
«Родри — основная движущая сила нашей команды. Он придаёт нам баланс и считается лучшим футболистом мира на своей позиции. За ним следует Мартин Субименди. Я считаю, что он также второй лучший в мире на своей позиции», — приводит слова Де ла Фуэнте издание Voetbal International.
Напомним, сборная Испании обыграла Португалию с минимальным счётом 1:0 и вышла в четвертьфинал чемпионата мира.
30-летний Родри принял участие во всех пяти матчах турнира в составе Испании. Полузащитник пока не отметился голом или результативной передачей.