«Барселона» айни пайтда уч нафар марказий ҳимоячига қизиқиш билдирмоқда. Каталонияликлар асосан чап оёқли футболчиларни кузатиб боряпти. Бу ҳақда Sport.es хабар берди.
Манбага кўра, «кўк-анорранглилар» қизиқиш билдираётган энг машҳур футболчи — Билбаонинг «Атлетик» клуби ҳимоячиси Эмерик Лапорт. У 2026 йилги Жаҳон чемпионатида Пау Кубарси билан бирга Испаниянинг марказий ҳимоясида ҳаракат қилган.
Шунингдек, Каталония клуби «Лейпциг» ҳимоячиси Кастелло Лукебани ҳам кузатмоқда. Унинг шартномасида 80 миллион евро миқдорида товон пули кўрсатилган, аммо «буқалар» 23 ёшли футболчини бундан арзонроқ нархга сотиши мумкин.
«Барселона»га «Бетис» ҳимоячиси Натан ҳам қизиқ. Унинг шартномасидаги товон пули ҳам 80 миллион еврони ташкил этади, бироқ клуб футболчини арзонроқ нархга қўйиб юборишга тайёр. Аввалроқ футболчининг агенти «кўк-анорранглилар» томонидан қизиқиш борлигини маълум қилганди.

«Барселона» интересуется 3 игроками для усиления центральной защиты
«Барселона» в настоящее время проявляет интерес к трем центральным защитникам. Каталонцы в основном следят за левоногими футболистами. Об этом сообщил Sport.es.
По данным источника, самый известный из футболистов, к которому проявляет интерес «сине-гранатовые», — защитник «Атлетика» из Бильбао Эмерик Лапорт. Он выступал в центре защиты Испании вместе с Пау Кубарси на чемпионате мира 2026 года.
Также каталонский клуб наблюдает за защитником «Лейпцига» Кастелло Лукеба. В его контракте указана сумма отступных в размере 80 миллионов евро, однако «быки» могут продать 23-летнего футболиста за более низкую цену.
«Барселона» также интересуется защитником «Бетиса» Натаном. В его контракте сумма отступных также составляет 80 миллионов евро, но клуб готов отпустить футболиста за меньшую сумму. Ранее агент игрока сообщил об интересе со стороны «сине-гранатовых».