«ПСЖ» «Барселона» ҳимоячиси Пау Кубарсига қизиқиш билдирмоқда.
Tuttosport нашри хабар беришича, парижликлар президенти Носир Ал Хилайфий испаниялик футболчини шартномаси 2028 йил ёзида тугайдиган сардор Маркиноснинг ўрнига муносиб номзод сифатида кўрмоқда.
Манбага кўра, Кубарси ўзининг ўйинни ажойиб тушуниши, ўзига бўлган ишончи, ҳимоядаги аниқ ҳаракатлари ва ёш бўлишига қарамай, ҳужумларни ҳимоядан бошлай олиши туфайли Европанинг кўплаб етакчи клублари эътиборини тортган.
Шу ёзда 19 ёшли футболчи Испания миллий жамоаси билан бирга жаҳон чемпиони бўлди, шунингдек, турнирнинг энг яхши ёш ўйинчиси деб топилди.
Аввалроқ инсайдер Фабрицио Романо «Барселона» ва «ПСЖ» ҳужумчи Ферран Торреснинг 50 миллион евро эвазига трансфери бўйича келишувга эришганини хабар қилганди.

Парижский клуб рассматривает защитника «Барселоны» как основного кандидата на замену Маркиньоса.
Как сообщает издание Tuttosport, президент парижан Нассер Аль-Хелаифи рассматривает испанского футболиста как достойного кандидата на замену капитану Маркиньосу, контракт которого истекает летом 2028 года.
По данным источника, Кубарси привлёк внимание многих ведущих клубов Европы благодаря своему отличному пониманию игры, уверенности в себе, точности действий в защите и способности начинать атаки из обороны, несмотря на свой юный возраст.
Этим летом 19-летний футболист стал чемпионом мира вместе со сборной Испании, а также был признан лучшим молодым игроком турнира.
Ранее инсайдер Фабрицио Романо сообщал, что «Барселона» и «ПСЖ» достигли соглашения о трансфере нападающего Феррана Торреса за 50 миллионов евро.