«Удинезе» ҳимоячиси Томас Кристенсен «Аталанта»га ўтди.
Аввалроқ Бергамо клуби даниялик футболчини 22+5 миллион евро эвазига мажбурий сотиб олиш шарти билан ижарага олиши хабар қилинганди.
«Аталанта» футбол клуби Томас Кристенсенни «Удинезе»дан ижарага олганини мамнуният билан маълум қилади. Келишувда футболчини сотиб олиш ҳуқуқи мавжуд бўлиб, муайян шартлар бажарилган тақдирда бу мажбуриятга айланади.
Томас «Удинезе»да уч мавсум ўтказиб, барча мусобақаларда 81 та баҳсда майдонга тушди ва 4 та гол урган.
Шунингдек, у Даниянинг U-18 дан U-21 гача бўлган ёшлар жамоаларида 18 та ўйин ўтказган. Кристенсен 2025 йилги ёшлар ўртасидаги Европа чемпионатида ҳам муҳим рол ўйнаб, Дания миллий жамоаси билан чоракфиналга қадар етиб борган», — дейилади «Аталанта» баёнотида.

Защитник «Удинезе» Томас Кристенсен перешел в «Аталанту».
Ранее сообщалось, что клуб из Бергамо арендует датского футболиста с обязательным выкупом за 22+5 миллионов евро.
Футбольный клуб «Аталанта» с удовольствием сообщает, что арендовал Томаса Кристенсена из «Удинезе». В соглашении предусмотрено право выкупа игрока, которое станет обязательством при выполнении определенных условий.
Томас провел три сезона в «Удинезе», приняв участие в 81 матче всех турниров и забив 4 гола.
Кроме того, он сыграл 18 матчей за молодежные сборные Дании от U-18 до U-21. Кристенсен также сыграл важную роль на молодежном чемпионате Европы 2025 года, где вместе со сборной Дании дошел до четвертьфинала», — говорится в заявлении «Аталанты».