Балогун мухлисларга мурожаат қилди
АҚШ миллий жамоаси ҳужумчиси жаҳон чемпионати-2026 чиқиб кетгач, ишқибозларга аталган пост қолдирди.
АҚШ миллий жамоаси ҳужумчиси Фоларин Балогун жамоанинг жаҳон чемпионати-2026 чиқиб кетгач, мухлисларга мурожаат ThamesLink.
«Менинг биринчи Жаҳон чемпионатим… Энди спортимиздаги энг юқори даражада яна бир бор рақобатлашиш имкониятига эга бўлиш учун тўрт йил кутишимиз кераклигини англаш ачинарли.
Мен мухлисларимиздан узр сўрайман. Энг муҳим пайтда биз сизлар муносиб футболни кўрсата олмадик ва хурсанд қила олмадик.
АҚШ футболида ўсиш фақат давом этади. Бу ўйинга бўлган ишонч, истеъдод ва иштиёқ ҳар йили тобора мустаҳкамланмоқда. Ишонаманки, энг яхши кунлар ҳали олдимизда. Келажак ҳеч қачон ишонишни тўхтатмайдиганларга тегишли ва бу лаҳза биз учун қўшимча мотивация бўлади.
Биз қайтамиз. Ватанимиз учун. Байроғимиз учун», - деб ёзди футболчи ижтимоий тармоқдаги саҳифасида.
Эслатиб ўтамиз, АҚШ миллий жамоаси 2026 йилги Жаҳон чемпионатининг 1/8 финалида Белгия миллий жамоасига 1:4 ҳисобида ютқазиб, мусобақадан чиқиб кетди. Дисквалификацияси билан боғлиқ можароларга қарамай, Балогун баҳсда иштирок этди.

Нападающий сборной США Фоларин Балогун опубликовал пост после вылета команды с чемпионата мира — 2026.
«Мой первый чемпионат мира… Больно осознавать, что теперь придётся ждать ещё четыре года, чтобы снова получить шанс выступить на самом высоком уровне, который только существует в нашем виде спорта.
Хочу извиниться перед нашими болельщиками. Когда это было важнее всего, мы не показали игру, которой заслуживали вы, и подвели вас.
Футбол в США будет только расти. Вера, талант и страсть к этой игре становятся всё сильнее с каждым годом. Уверен, что лучшие дни ещё впереди. Будущее принадлежит тем, кто никогда не перестаёт верить, и этот момент станет для нас дополнительной мотивацией.
Мы вернёмся. Ради нашей страны. Ради нашего флага», — написал футболист в личном аккаунте в социальных сетях.
Напомним, сборная США уступила Бельгии в матче 1/8 финала ЧМ-2026 (1:4) и завершила участие в турнире. Встрече предшествовал скандал с отложенной дисквалификацией Балогуна.