Агбонлахор Франция ўйинчилари ҳақида: «Уларни тўхтатиш жуда қийин бўлади»
Англия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Францияни ЖЧда қолган иштирокчилар орасида энг кучли жамоа деб ҳисобламоқда.
Англия миллий жамоасининг собиқ аъзоси Габриэл Агбонлахор Франция миллий жамоасини жаҳон чемпионатида қолган иштирокчилар орасида энг кучли жамоа деб ҳисоблайди.
«Менимча, Франция турнирнинг энг яхши жамоаси эди. Уларда заиф нуқталар йўқ: жамоа ҳимояда ишончли, паст блокка ёки юқори прессингга қарши ҳамиша ечим топа олади.
Уларда ҳужум ва яримҳимояда шу қадар кўп вариантлар бор. Менимча, бу жамоа жаҳон чемпионатларидаги энг буюк жамоалардан бири сифатида тарихга кириши мумкин. Уларни тўхтатиш жуда қийин бўлади», - деди собиқ футболчи talkSPORT нашрига интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, жаҳон чемпионати илк яримфиналида Франция - Испания тўқнашувига гувоҳ бўламиз. Ўйин Тошкент вақти билан соат 23:59 старт олади.

Агбонлахор – об игроках Франции на чемпионате мира: «Их будет очень сложно остановить»
Бывший игрок сборной Англии считает Францию сильнейшей командой среди оставшихся участников чемпионата мира.
Бывший игрок сборной Англии Габриэль Агбонлахор считает Францию сильнейшей командой среди оставшихся участников чемпионата мира.
«Думаю, Франция была лучшей командой турнира. У неё не было слабых мест: команда надёжна в обороне, а против низкого блока или высокого прессинга всегда находит решения», - заявил Агбонлахор.
У них столько вариантов в атаке и полузащите. Мне кажется, эта команда может войти в историю как одна из величайших сборных на чемпионатах мира. Их будет очень сложно остановить», - сказал бывший футболист talkSPORT.
Франция сыграет с Испанией в полуфинале 14 июля. Стартовый свисток раздастся в 23:59 по ташкентскому времени.