«Реал» мавсумга тайёргарлик давомида «Шалке»га қарши ўртоқлик ўйини ўтказади
Bild нашрининг хабарига кўра, Мадрид клуби «Шалке»га қарши назорат учрашувида майдонга тушиши мумкин. Баҳс 16 август куни ўтказилиши тахмин қилинмоқда. «Қаймоқранглилар» устози Жозе Моуринио ушбу баҳсни истамоқда. Айтилишича беллашув Гелзенкирхендаги «Фелтинс-Арена»да бўлиб ўтади.
Эслатиб ўтамиз, 2025/26-йилги мавсум якунларига кўра, «Реал» Испания чемпионатида «Барселона»дан ортда қолди ва иккинчи ўринни эгаллади. Каталония жамоаси 94 очко, «қаймоқранглилар» эса 86 очко жамғаришга муваффақ бўлишди.

«Реал» проведёт товарищеский матч с «Шальке»
По данным Bild, мадридский клуб может сыграть контрольную встречу с «Шальке». Игра должна состояться 16 августа. Новый главный тренер «сливочных» Жозе Моуринью настаивает на проведении этого матча. Планируется, что игра пройдёт на стадионе «Фельтинс-Арена» в Гельзенкирхене.
Напомним, что по итогам сезона-2025/26 «Реал» занял второе место в турнирной таблице чемпионата Испании. Мадридский клуб уступил чемпионство «Барселоне». Каталонская команда набрала 94 очка, а «сливочные» отстали от «сине-гранатовых» на восемь очков.