Жаҳон чемпионати яримфиналидан ўрин олган Франция – Испания баҳси бошланишдан аввал стадионда бир дақиқалик сукут сақланади.
Мазкур қарор 2016 йил 14 июл куни Франциянинг Ницца шаҳрида содир этилган террорчилик ҳужумининг 10 йиллиги муносабати билан қабул қилинди. Ўша фожиада 86 киши ҳалок бўлган, юзлаб инсонлар турли даражада жароҳат олган эди.
Франция сиёсатчилари ва Ницца шаҳар раҳбарияти FIFA’га яримфинал баҳси олдидан қурбонлар хотирасига бир дақиқалик сукут эълон қилишни сўраб мурожаат қилган. FIFA ушбу ташаббусни маъқуллаган.

ЧМ-2026. Матч Франция – Испания начнется с минуты молчания
Перед началом полуфинального матча чемпионата мира между Францией и Испанией на стадионе будет объявлена минута молчания.
Это решение принято в связи с 10-й годовщиной террористического акта, произошедшего 14 июля 2016 года в Ницце, Франция. В той трагедии погибло 86 человек, сотни получили ранения различной степени тяжести.
Французские политики и руководство города Ницца обратились в FIFA с просьбой объявить минуту молчания в память о жертвах перед полуфинальной встречей. FIFA поддержала эту инициативу.