«ПСЖ» Nike билан рекорд миқдорда шартнома имзолашга яқин
«ПСЖ» клуби ҳамда Американинг Nike компанияси ўзаро ҳамкорлик шартномасини узайтириш арафасида турибди. Бу ҳақда L’Equipe нашри хабар берди.
Манбага кўра, амалдаги келишув 2032 йилгача мўлжалланган бўлса-да, томонлар ҳамкорликни яна беш йилга — 2037 йилгача узайтиришни режалаштирмоқда.
Янги шартномага кўра, Париж клуби ҳар йили тахминан 100 миллион евро даромад олади. Ҳозирги келишув доирасида эса «ПСЖ» бир мавсум учун қарийб 60 миллион евро ишлаб топмоқда.
Шунингдек, «ПСЖ» Nike'нинг шўъба бренди ҳисобланган Jordan билан ҳамкорлик қилаётган ягона футбол клуби мақомини сақлаб қолади.

Клуб "ПСЖ" и американская компания Nike находятся на пороге продления своего сотрудничества. Об этом сообщает издание L’Equipe.
Согласно источнику, действующее соглашение рассчитано до 2032 года, но стороны намерены продлить сотрудничество ещё на пять лет — до 2037 года.
Согласно новому контракту, Парижский клуб будет получать около 100 миллионов евро в год. А в рамках текущего соглашения "ПСЖ" зарабатывает около 60 миллионов евро за сезон.
Кроме того, "ПСЖ" сохранит статус единственного футбольного клуба, сотрудничающего с брендом Jordan, который является дочерним брендом Nike.