«Реал» Куртуа билан янги шартнома имзоламоқчи
Мадриднинг «Реал» клуби асосий дарвозабони Тибо Куртуа билан ҳамкорликни янада узайтиришни режалаштирмоқда. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, белгиялик 34 ёшли дарвозабон ўтган ёзда «қаймоқранглилар» билан шартномасини 2027 йил ёзига қадар узайтиришга розилик билдирган эди. Энди эса клуб унга янада узоқ муддатли янги битим таклиф қилиш ниятида.
Хабар қилинишича, «Реал» раҳбарияти Тибо Куртуа билан расмий музокараларни ёзги трансферлар ойнаси ёпилганидан кейин бошлашни режалаштирган. Клуб тажрибали посбонни келажакда ҳам жамоанинг асосий дарвозабони сифатида кўришни истамоқда.

«Реал» хочет заключить новый контракт с Куртуа
Мадридский клуб «Реал» планирует продлить сотрудничество с основным вратарем Тибо Куртуа. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, бельгийский 34-летний вратарь прошлым летом согласился продлить контракт с «сливочными» до лета 2027 года. Теперь же клуб намерен предложить ему ещё более долгосрочное соглашение.
Сообщается, что руководство «Реала» планировало начать официальные переговоры с Тибо Куртуа после закрытия летнего трансферного окна. Клуб хочет видеть опытного стража ворот в качестве основного вратаря команды в будущем.