Родри: «Францияга қарши баҳсда гол уриш қийинроқ бўлади»
Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Родри Францияга қарши жаҳон чемпионати яримфиналидан кутилмалари билан ўртоқлашди.
«Франция ажойиб ҳужумкорлик салоҳиятига эга, аммо мен уларнинг ҳимоясини ҳам алоҳида қайд этган бўлардим. Биз ўйинни ўзимизга маъқул услубда олиб боришимиз керак. Ўтган йилдагидек 5:4 ҳисоби билан тугайдиган ўйинлар жуда кам учрайди ва биз бу натижа билан чалғиб қолмаслигимиз лозим.
Айтишим мумкинки, бизни янада кучлироқ жамоага қарши баҳс кутмоқда. Уларга қарши гол уриш қийинроқ бўлади. Жаҳон чемпионатлари бошқача рухда ўтади. Ўйинни кўпроқ назорат қилишимизга тўғри келади. Бу турнирнинг энг яхши жамоаларидан бирига қарши катта синов, биз уни интиқлик билан кутмоқдамиз», - дея Родрининг сўзларидан келтиради FIFA расмий сайти.

Полузащитник сборной Испании Родри поделился ожиданиями от полуфинала чемпионата мира против Франции.
«Франция обладает замечательным атакующим потенциалом, но я бы также отметил их защиту. Мы должны вести игру в удобном для нас стиле. Игры, заканчивающиеся со счётом 5:4, как в прошлом году, встречаются очень редко, и мы не должны отвлекаться на такой результат.
Могу сказать, что нас ждёт матч против ещё более сильной команды. С ними будет сложнее забить гол. Чемпионаты мира проходят в другой атмосфере. Нам придётся больше контролировать игру. Это большое испытание против одной из лучших команд турнира, и мы с нетерпением его ждём», — приводит слова Родри официальный сайт FIFA.