«Барселона» вингери Ламин Ямал жароҳатдан тикланиш жараёнида муҳим босқичга ўтди — у яна майдонда машғулотларни бошлади. Бу ҳақда Cadena CER хабар берди.
Маълумотларга кўра, 18 ёшли футболчи дастлабки реабилитация босқичини спорт залида ўтказган бўлса, эндиликда индивидуал тарзда яшил майдонда шуғулланмоқда. У 22 апрел куни чап оёғидаги мушак қисман узилиши туфайли сафдан чиққанди.
«Барселона» футболчини операциясиз даволаш йўлини танлаган. Шу сабаб Ямал ушбу мавсум якунига қадар клуб сафида майдонга тушмайди. Бироқ унинг майдонга қайтгани Испания миллий жамоаси учун ижобий сигнал бўлди.
Испания бош мураббийи Луис де ла Фуэнте Ямалдан 2026 йилги жаҳон чемпионатида фойдаланишга умид қилмоқда.
«Бундай футболчилар жуда муҳим. Биз ҳар бир ҳолатни алоҳида баҳолаймиз, мақсад — финалга қадар етиб бориш», - деди испанлар устози.
Мутахассис Дани Олмонинг Евро-2024 олдидан жароҳат билан келиб, кейинчалик турнир етакчисига айланганини ҳам мисол сифатида келтирди.

Вингер «Барселоны» Ламин Ямал сделал важный шаг на пути к восстановлению от травмы — он вновь начал тренироваться на поле. Об этом сообщает Cadena SER.
По информации, 18-летний футболист провел начальный этап реабилитации в спортзале и теперь тренируется индивидуально на зеленом поле. Он выбыл из строя 22 апреля из-за частичного разрыва мышцы на левой ноге.
«Барселона» выбрала путь лечения футболиста без операции. Поэтому Ямал не выйдет на поле за клуб до конца этого сезона. Однако его возвращение на поле стало положительным сигналом для сборной Испании.
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте надеется использовать Ямала на чемпионате мира 2026 года.
«Такие футболисты очень важны. Мы оцениваем каждую ситуацию отдельно, цель — дойти до финала», — сказал испанский наставник.
Эксперт также привел в пример Дани Ольмо, который, несмотря на травму перед Евро-2024, впоследствии стал лидером турнира.
Таким образом, восстановление Ямала вселяет большие надежды в «красную фурию» перед чемпионатом мира.