Федерико Валверде янги бош мураббийи Жозе Моуринио билан ишлаш имкониятидан мамнун эканини билдириб, тажрибали мутахассисдан иложи борича кўпроқ билим олишни исташини таъкидлади.
«Мен Жозе Моуриниодан ўрганишни интиқлик билан кутяпман. У берадиган ҳар бир маслаҳатни тинглашга тайёрман.
Бугундан бошлаб у ва унинг мураббийлар штаби билан ўтказадиган ҳар бир сония, ҳар бир дақиқалик машғулотдан максимал фойда олишга ҳаракат қиламан», — деди Валверде.
Қайд этиш жоиз, Моуринио жаҳон футболидаги энг муваффақиятли мураббийлардан бири саналади. Унинг қўл остида ишлаш кўплаб футболчилар учун катта тажриба мактаби сифатида баҳоланади.

Федерико Вальверде выразил удовлетворение от возможности работать с новым главным тренером Жозе Моуринью, подчеркнув, что хочет получить как можно больше знаний от опытного специалиста.
«Я с нетерпением жду, чтобы учиться у Жозе Моуринью. Я готов выслушать каждый совет, который он даст.
С сегодняшнего дня я буду стараться извлекать максимальную пользу из каждой секунды и каждой минуты тренировки, проведенной с ним и его тренерским штабом», — сказал Вальверде.
Следует отметить, что Моуринью считается одним из самых успешных тренеров в мировом футболе. Работа под его руководством оценивается как большая школа опыта для многих футболистов.