«Сўғдиёна» бош мураббийи Улуғбек Бақоев Ўзбекистон кубоги 2-туридан ўрин олган «Машъал»га (2:1) қарши ўйиндан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
— Об-ҳаво шароитидан келиб чиқсак, қийин ўйин ўтказдик деган бўлардим. Муҳими биринчи голни уриб олдик. «Машъал» устунлик қилишга, вазиятлар яратишга ҳаракат қилди. Дарвозамиз олдида кескинлик ярата олди. Биз эса иккинчи тўпни киритишга муваффақ бўлдик. Танаффусга қулай ҳисобда йўл олдик. Ҳаммаси яхши кетаётганди. Рақиб қарши ҳужумларда жазолашга уринди, шу боис ўйин охири асабий кечди деган хулоса бор. «Сўғдиёна» жамоасини, футболчиларимни ғалаба билан табриклайман. Кейинги учрашувга тайёргарлик кўра
миз.
— Ўзингизга кўрсатилган сариқ карточка борасида фикрингиз қандай?
— Футболда ҳиссиётлар шундай жунбушга келади. Ўша вазиятда футболчилар ўртасида тўқнашув бўлганди.
— Турли жамоалар бошқарувида «Машъал»га қарши футболчиларни бошлаб тушгансиз. Ўйинчилик вақтингизда ҳам тўқнаш келгансиз. Четдан қараганда «Машъал»нинг бундай инқирозга тушиб қолишига нима сабаб деб ўйлайсиз?
— Аввало бошқа жамоалардаги вазиятни муҳокама қилишга ҳаққим йўқ. Бу этикага ҳам тўғри келмайди. Боз устига матбуот анжуманида. Лекин фикримча, «Машъал» футболчиларида руҳий жиҳатдан инқироз кузатиляпти. Кўриниб турибди, тўпни назорат қилишмоқда, зарбалар, қарши ҳужумлар ҳаммаси бор. Фақат руҳият етишмаяпти. Кетма-кет мағлубиятлар албатта босим юклайди. Бу — профессионал фикрим. Аммо жамоа ичида нима бўлаётганини билмайман.
— «Машъал» уй учрашувларини Ғузорда ўтказмоқда. Бугунги учрашувда майдон сифатига қандай баҳо берасиз? Майдон Суперлигани қабул қила оладими?
— Бу ҳақда футболимиз мутасаддиларига юзланиш керак. Ким рухсат бериш ёки бермаслигини биз ҳал қилмаймиз.

Главный тренер «Согдианы» Улугбек Бакаев поделился своими мыслями после матча против «Машъала» (2:1) в рамках 2-го тура Кубка Узбекистана.
— Учитывая погодные условия, я бы сказал, что провели сложный матч. Главное, что забили первый гол. «Машъал» пытался доминировать, создавать моменты. У них получилось создать напряжение у наших ворот. Но мы сумели забить второй мяч. Ушли на перерыв с удобным счетом. Все шло хорошо. Соперник пытался наказать нас на контратаках, поэтому конец игры был нервным. Поздравляю команду «Согдиана» и своих футболистов с победой. Готовимся к следующему матчу.
— Что вы думаете о показанной вам желтой карточке?
— В футболе эмоции так и бурлят. В том эпизоде произошло столкновение между игроками.
— Вы выводили команды против «Машъала» в разных ролях. Игроком тоже сталкивались с ними. Как вы считаете, почему «Машъал» оказался в такой кризисной ситуации?
— Прежде всего, я не имею права обсуждать ситуацию в других командах. Это неэтично. Тем более на пресс-конференции. Но, по моему мнению, у игроков «Машъала» наблюдается психологический кризис. Видно, что они контролируют мяч, наносят удары, есть контратаки. Но не хватает психологии. Серийные поражения, конечно, оказывают давление. Это мое профессиональное мнение. Что происходит внутри команды, я не знаю.
— «Машъал» проводит домашние матчи в Гузаре. Как вы оцениваете качество поля на сегодняшнем матче? Поле может принять Суперлигу?
— С этим вопросом нужно обращаться к ответственным за наш футбол. Мы не решаем, давать разрешение или нет.