«Тоттенҳэм» Спенс учун 35 миллион евро сўрамоқда
Миланинг «Интер» клуби «Тоттенҳэм» ҳимоячиси Жед Спенс трансфери юзасидан Лондон клуби билан музокараларни бошлади. Бу ҳақда инсайдер Николо Скира хабар берди.
Манбага кўра, «Тоттенҳэм» 25 ёшли футболчи учун 35 миллион евро талаб қилмоқда. Ҳозирча музокараларнинг бошқа тафсилотлари ошкор этилмаган.
Аввалроқ Спенс «Интер»нинг ўнг қанот ҳимояси учун ёзги трансфер ойнасидаги асосий мақсадига айлангани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
2025/26 йилги мавсумда англиялик футболчи барча мусобақаларда 44 та баҳсда майдонга тушди. У мавсум давомида гол ҳам, ассист ҳам қайд этмади.
Тransfermarkt портали Жед Спенснинг трансфер қийматини 30 миллион евро деб баҳоламоқда.
Эслатиб ўтамиз, Жед Спенс Англия миллий жамоаси сафида ҳам тўп суради. Ҳозирча унинг «Интер»га ўтиши борасида клублар ўртасида расмий келишувга эришилгани йўқ.

«Тоттенхэм» запрашивает 35 миллионов евро за Спенса
Миланский клуб «Интер» начал переговоры с лондонским «Тоттенхэмом» о трансфере защитника Джеда Спенса.
Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
По информации источника, «Тоттенхэм» требует 35 миллионов евро за 25-летнего футболиста. Пока другие детали переговоров не раскрываются.
Ранее сообщалось, что Спенс стал основной целью «Интера» на правый фланг защиты в летнее трансферное окно.
В сезоне 2025/26 английский футболист принял участие в 44 матчах во всех турнирах. За сезон он не отметился ни голом, ни ассистом.
Портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость Джеда Спенса в 30 миллионов евро.
Напомним, Джед Спенс также выступает за сборную Англии. Пока между клубами нет официального соглашения о его переходе в «Интер».