Таниқли инсайдер Фабрицио Романонинг маълум қилишича, Алеҳандро Гарначо фаолиятини «Астон Вилла»да давом эттиради.
Манбага кўра, клублар ўртасида футболчини бир мавсумга ижара асосида трансфер қилиш бўйича келишувга эришилган. Битимга маълум шартлар бажарилган тақдирда кучга кирадиган мажбурий сотиб олиш банди ҳам киритилган.
Шунингдек, Гарначонинг «Астон Вилла»даги тиббий кўриги санаси ҳам белгилаб қўйилган.
Романо таъкидлашича, аргентиналик вингернинг трансферида бош мураббий Унаи Эмери муҳим рол ўйнаган. Испаниялик мутахассис Гарначони ўз жамоасида кўришни қатъий истаган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Морган Рожерс «Астон Вилла»ни тарк этиб, «Челси» сафига кўчиб ўтганди. Гарначо айнан унинг ўрнини тўлдириши кутилмоқда.
Қайд этиш жоиз, «Астон Вилла» 2026/27 йилги мавсумда УEФА Чемпионлар лигасида иштирок этади. Клуб ўтган мавсум Европа лигаси бош совринини қўлга киритганди.

Как сообщает известный инсайдер Фабрицио Романо, Алехандро Гарначо продолжит свою карьеру в «Астон Вилле».
По информации источника, клубы достигли соглашения о трансфере футболиста на правах аренды на один сезон. В соглашение также включен пункт об обязательном выкупе, который вступит в силу при выполнении определенных условий.
Кроме того, уже назначена дата медицинского осмотра Гарначо в «Астон Вилле».
Романо подчёркивает, что в трансфере аргентинского вингера важную роль сыграл главный тренер Унаи Эмери. Испанский специалист настоятельно желал видеть Гарначо в своей команде.
Напомним, ранее Морган Роджерс покинул «Астон Виллу» и перешёл в «Челси». Ожидается, что Гарначо займет его место.
Следует отметить, что «Астон Вилла» примет участие в Лиге чемпионов УЕФА в сезоне 2026/27. В прошлом сезоне клуб завоевал главный трофей Лиги Европы.