«Челси»нинг янги яримҳимоячиси Морган Рожерс «Астон Вилла»дан Лондон клубига ўтиши ҳақида гапирди.
«Жуда ҳаяжонланяпман. Мен учун «Челси» Лондондаги энг катта клуб бўлиб, болалигимдан бери унга ҳавасим келарди. Ушбу лойиҳадан, унинг янги мураббийи, мавжуд футболчилар ва клубнинг танлаган йўналишидан жуда хурсандман. Айнан шунинг учун мен шу ердаман ва ишни бошлашни сабрсизлик билан кутяпман», - дея Рожерснинг сўзларидан иқтибос келтирди «Челси» расмий сайти.
Аввалроқ ОАВда Лондон клуби Рожерсни 117 миллион фунт стерлингга (137 миллион евро) сотиб олиши ҳақида хабар берилган эди. Ўтган мавсумида яримҳимоячи "Астон Вилла" сафида барча мусобақаларда 55 та ўйин ўтказиб, 14 та гол урди ва 12 та голли узатмани амалга оширди.

Морган Роджерс поделился эмоциями от перехода в «Челси»
Новоиспечённый полузащитник «Челси» Морган Роджерс высказался о переходе в лондонский клуб из «Астон Виллы».
«Я так взволнован. Для меня «Челси» — самый большой клуб в Лондоне, и я восхищался им с детства. Очень рад этому проекту с его новым тренером, с имеющимися футболистами и с направлением движения клуба. Именно поэтому я здесь, и мне не терпится приступить к работе», — приводит слова Роджерса пресс-служба «Челси» на официальном сайте.
Ранее СМИ сообщали, что лондонский клуб приобретёт Роджерса за £ 117 млн (€ 137 млн). В прошедшем клубном сезоне полузащитник провёл 55 матчей за «Астон Виллу» во всех соревнованиях, забив 14 голов и сделав 12 результативных передач.