Яримҳимоячи мундиалда жиддий жароҳат билан ўйнаган.
Аргентина миллий жамоаси яримҳимоячиси Леандро Паредес жаҳон чемпионатида жиддий жароҳат билан ҳаракат қилган.
32 ёшли футболчи мундиалда дарз кетган қовурға суяги билан учта ўйин ўтказган.
Манбанинг хабар беришича, жароҳат сабаб хавбек ҳаттоки нафас олиш билан боғлиқ муаммоларга ҳам дуч келган. Рақиблар муаммо ҳақида билмаслиги ва ўйинчини атайлаб сафдан чиқармаслиги учун жароҳат жаҳон чемпионати охиригача сир сақланди.
Эслатиб ўтамиз, Аргентина миллий жамоаси жаҳон чемпионати финалига қадар етиб борди ва ҳал қилувчи баҳсда Испанияга минимал ҳисобда ютқазиб қўйди. Финалда Паредес 75 дақиқа ўйнади ва кейин захирага олинди. Умумий ҳисобда «Бока» вакили ЖЧ-2026да 7 та ўйинда майдонга тушди.

Полузащитник сборной Аргентины играл на чемпионате мира с серьёзной травмой.
32-летний футболист провёл три поединка на мундиале с трещиной в ребре. По данным журналиста Мартина Аревало, из-за повреждения хавбек даже испытывал трудности с дыханием. Травма держалась в секрете до конца чемпионата мира, чтобы соперники не знали о проблеме и не могли намеренно вывести игрока из строя.
Сборная Аргентины дошла до финала турнира, где уступила Испании с минимальным счётом. В решающей встрече Паредес провёл на поле 75 минут. Всего на счету представителя «Бока Хуниорс» семь игр в рамках ЧМ-2026.