«Ал Ҳилол» «Вест Ҳэм» билан Саммервил трансфери бўйича келишувга эришди — The Athletic
Саудия Арабистонининг «Ал Ҳилол» клуби «Вест Ҳэм Юнайтед» билан нидерландиялик қанот ҳужумчиси Крисенсио Саммервилл трансфери бўйича келишувга эришди.
Араблар футболчи билан ҳам шахсий шартнома шартлари бўйича келишиб олган. Трансфер нархи тахминан 80 млн еврони ташкил қилиши айтилмоқда. Тез орада футболчи тиббий текширувдан ўтиши кутилмоқда.
Ўтган мавсум Саммервилл барча мусобақаларни инобатга олганда 34 ўйинда майдонга тушиб, 7 та гол урди ва 5 та голли узатма етказиб берди. Футболчининг амалдаги шартномаси 2029 йилгача мўлжалланганди.

Об этом сообщает The Athletic.
Саудовский «Аль-Хиляль» согласовал с «Вест Хэм Юнайтед» трансфер крайнего нападающего Крисенсио Саммервилла.
Стоимость сделки оценивается в € 80 млн, в ближайшее время футболист пройдёт медицинское обследование перед трансфером. Условия долгосрочного контракта игрока с его новой командой уже согласованы.
В минувшем сезоне Саммервилл принял участие в 34 матчах во всех турнирах, в которых отметился семью голами и пятью результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2029 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 35 млн.