Испаниялик яримҳимоячи янги жамоасининг мавсумдаги илк учрашувида майдонга тушмайди.
«Манчестер Сити»дан «Барселона»га ўтган Родри асосий жамоадан алоҳида машғулот ўтказишда давом этмоқда.
Мundo Deportivо хабарига кўра, испаниялик футболчи кетма-кет иккинчи кун индивидуал дастур асосида шуғулланган. Шу сабабли у Ла Лиганинг 1-турида «Элче»га қарши сафар баҳси учун қайдномага киритилмаслиги кутилмоқда.
Родри жаҳон чемпионатидан сўнг таътилга чиққан ва «Манчестер Сити»га қайтганидан кейин ҳам «Барселона»га трансфери якунланаётгани сабабли жамоа билан машғулотларда қатнашмаган. Шу боис каталонияликлар мураббийлар штаби янги футболчини оптимал спорт формасига босқичма-босқич олиб келишни режалаштирмоқда.

Испанский полузащитник не выйдет на поле в первом матче своего нового клуба в сезоне.
Перешедший из "Манчестер Сити" в "Барселону" Родри продолжает тренироваться отдельно от основной команды.
Как сообщает Mundo Deportivo, испанский футболист второй день подряд занимается по индивидуальной программе. Поэтому ожидается, что он не будет включён в заявку на выездной матч первого тура Ла Лиги против "Эльче".
После чемпионата мира Родри взял отпуск, и после возвращения в "Манчестер Сити" не участвовал в тренировках с "Барселоной" из-за завершения трансфера. Поэтому тренерский штаб каталонцев планирует постепенно приводить нового игрока в оптимальную спортивную форму.