«Атлетико» бош мураббийи аргентиналик ҳужумчининг жамоада қолиши борасидаги вазиятга тўхталди.
Мадриднинг «Атлетико» клуби бош мураббийи Диего Симеоне ҳужумчи Хулиан Алварез Ла Лига 2-турида «Вилярреал»га қарши баҳс учун қайдномага киритилганини маълум қилди. Аввалроқ футболчининг клубни тарк этишга яқин экани ҳақида хабарлар тарқалганди.
«Алварез эртанги баҳс учун қайдномага киритилган ва индивидуал дастур асосида шуғулланмоқда. Бизни осон бўлмаган баҳс кутмоқда: рақиб кучли ва сифатли футболчиларга эга. Биз футболчиларнинг ўйин вақтини тақсимлаб боряпмиз, рақиб эса оптимал спорт формасига аллақачон кириб улгурган.
Алварез билан гаплашдимми? Бошқа инсон айнан нималарни ҳис қилаётганини айтиш қийин. У энг яхши тарзда шуғулланмоқда ва жамоадошларига ҳурмат билан муносабатда бўлмоқда.
Клуб билан биргаликда танлаган йўлимиз борасида ҳеч қандай шубҳам йўқ — асосий эътибор кейинги баҳсга қаратилган кучли жамоани шакллантиришга қаратилган. Мен айнан шунга эътибор қаратмоқдаман», — деди Симеоне.
Маълумот учун, «Атлетико» 23 август куни Ла Лига 2-турида «Вилярреал»ни қабул қилади. Баҳс Тошкент вақти билан 20:00 да бошланади.

Симеоне: «Альварес включён в заявку на завтрашний матч»
Главный тренер «Атлетико» прокомментировал ситуацию с оставлением аргентинского нападающего в команде.
23.08.2026, 11:00 Ла Лига Испания Atletico Madrid Атлетико Мадрид - : - Villarreal Вильярреал
Главный тренер мадридского «Атлетико» Диего Симеоне сообщил, что нападающий Хулиан Альварес включён в заявку на матч 2-го тура Ла Лиги против «Вильярреала». Ранее ходили слухи, что игрок близок к уходу из клуба.
«Альварес включён в заявку на завтрашний матч и тренируется по индивидуальной программе. Нас ожидает непростой матч: соперник силён и обладает качественными футболистами. Мы распределяем игровое время между футболистами, а соперник уже успел набрать оптимальную спортивную форму.
Разговаривал ли я с Альваресом? Сложно сказать, что именно чувствует другой человек. Он тренируется наилучшим образом и с уважением относится к своим товарищам по команде.
У меня нет сомнений в пути, который мы выбрали вместе с клубом — основное внимание уделяется формированию сильной команды, нацеленной на следующий матч. Именно на это я и сосредоточен», — сказал Симеоне.
Для справки, «Атлетико» примет «Вильярреал» 23 августа в рамках 2-го тура Ла Лиги. Матч начнётся в 20:00 по ташкентскому времени.