«Кристал Пэлас» Исмаила Саррнинг келажаги борасида ноаниқликка дуч келди. 28 ёшли сенегаллик ҳужумчи Пер Сажи қўл остидаги жамоа билан машғулот ўтказишдан бош тортгани ва «Галатасарой»га ўтишни истаётгани сабаб «Эвертон»га қарши баҳсда майдонга тушишни хоҳламаётгани айтилмоқда.
«Вазият идеал ҳолатдан анча йироқ. Туркиядаги трансфер ойнаси Англиядагидан кечроқ ёпилади, шу сабабли бу масала чўзилиб кетиши мумкин. Менимча, вазиятга аниқлик киритиш керак, чунки трансфер ойнасининг бундай кеч босқичида Сарр ҳеч қандай пул эвазига сотилмайди. У сентябр охиригача ўйнамаслигига ҳам тайёр туришимиз керак», — дея инсайдерининг сўзларини келтиради Wе are Pelace.
«Галатасарой» аллақачон Сарр бўйича таклиф юборган, бироқ «Кристал Пэлас» футболчини қўйиб юборишни истамаяпти.
Эслатиб ўтамиз, Сарр ўтган мавсумда «Кристал Пэлас» сафида 45 та баҳсда 21 та гол уриб, жамоанинг энг яхши тўпурари бўлган. Шунингдек, у Конференциялар Лигаси «Олтин бутса» совринини қўлга киритган.

Сарр может пропустить ближайшие матчи «Кристал Пэлас»
«Кристал Пэлас» сталкивается с неопределенностью в отношении будущего Исмаила Сарра. Сообщается, что 28-летний сенегальский нападающий отказался тренироваться с командой под руководством Патрика Виера из-за своего желания перейти в «Галатасарай» и не хочет выходить на поле в матче против «Эвертона».
«Ситуация далека от идеальной. Трансферное окно в Турции закрывается позже, чем в Англии, поэтому этот вопрос может затянуться. На мой взгляд, необходимо внести ясность, поскольку на такой поздней стадии трансферного окна Сарр не будет продан ни за какие деньги. Мы должны быть готовы к тому, что он не будет играть до конца сентября», — приводит слова инсайдера We are Palace.
«Галатасарай» уже сделал предложение по Сарру, но «Кристал Пэлас» не хочет отпускать футболиста.
Напомним, что в прошлом сезоне Сарр стал лучшим бомбардиром «Кристал Пэлас», забив 21 гол в 45 матчах. Также он завоевал награду «Золотая бутса» Лиги конференций.