Тошкентнинг «Пахтакор» клуби клуби раиси ўринбосари Дилшод Каримов истеъфога чиқди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати маълум қилди. Каримовнинг истеъфога чиқишига оид бошқа тафсилотлар ҳозирча очиқланмади.
Эслатиб ўтамиз, «Пахтакор» Суперлиганинг 18-турида «Сурхон» билан 0:0 ҳисобида дуранг ўйнаган. Учрашувнинг сўнгги дақиқаларида «Пахтакор» томонидан урилган гол офсайд сабабли ҳисобга олинмаганди. Кейинчалик ҳакамлар мазкур вазиятда хатога йўл қўйгани маълум бўлди.
Маълумот учун, айни пайтда «Пахтакор» Суперлига турнир жадвалида 39 очко билан 2-ўринда бормоқда. Пешқадам «Нефтчи» Тошкент клубидан 3 очко олдинда.

Дильшод Каримов покинул «Пахтакор»
Заместитель председателя клуба Ташкента «Пахтакор» Дильшод Каримов ушел в отставку. Об этом сообщил пресс-служба ташкентского клуба. Другие детали о его отставке пока не раскрываются.
Напомним, «Пахтакор» сыграл вничью с «Сурхоном» в 18-м туре Суперлиги со счетом 0:0. Гол, забитый «Пахтакором» в последние минуты матча, не был засчитан из-за офсайда. Позже стало известно, что судьи допустили ошибку в этой ситуации.
Для информации: в настоящее время «Пахтакор» занимает 2-е место в турнирной таблице Суперлиги с 39 очками. Лидирующий «Нефтчи» опережает ташкентский клуб на 3 очка.