ЎзФҲМ «Пахтакор»нинг «Сурхон»га қарши баҳсда ҳисобланмаган голи бўйича баёнот билан чиқди.
«Суперлига 18-туридан ўрин олган “Пахтакор” – “Сурхон” учрашувининг 90+4-дақиқасида “Пахтакор” жамоаси гол урди.
Ушбу вазият ВАР ҳаками томонидан кўриб чиқилиб, чизиқ чизилгандан сўнг “Пахтакор”нинг 17-рақамли футболчиси тўп узатилган вақтда офсайд ҳолатида бўлгани ҳамда тўп учун фаол кураш олиб боргани ҳақида бош ҳакамга маълумот берилди. Шундан сўнг бош ҳакам ВАР ҳакамининг маълумотига асосан голни бекор қилди.
Бироқ, мазкур вазиятда ВАР ҳаками бош ҳакамни монитор орқали вазиятни қайта кўриб чиқишга чақирмасдан хатога йўл қўйди», — дейилади хабарда.

УзФФ выступила с заявлением по поводу незасчитанного гола "Пахтакора" в матче против "Сурхона".
«В матче 18-го тура Суперлиги между "Пахтакором" и "Сурхоном" на 90+4-й минуте "Пахтакор" забил гол.
Эта ситуация была рассмотрена судьей ВАР, и после проведения линии было сообщено главному арбитру, что игрок номер 17 "Пахтакора" находился в офсайде в момент передачи и активно боролся за мяч. После этого главный арбитр, основываясь на информации судьи ВАР, отменил гол.
Однако в данной ситуации судья ВАР допустил ошибку, не пригласив главного арбитра пересмотреть эпизод на мониторе», — говорится в сообщении.