Лондонликлар яримҳимоячиси янги мавсум 1-турининг энг яхши футболчиси деб тан олинди.
Лондоннинг «Челси» клуби ҳужумкор яримҳимоячиси Коул Палмер Англия премер-лигаси илк турининг энг яхши футболчиси деб топилди. Бу ҳақда Англия чемпионати расмий сайтида хабар берилди.
«Фулҳэм»га қарши сафар ўйинида (3:2) 24 ёшли хавбек голли узатма етказиб берди, кейин ўзи ҳам рақиб дарвозасини ишғол қилди. Мухлислар иштирокидаги сўровномада Палмер 40% овоз тўплади, унинг энг яқин таъқибчиси эса «Арсенал» етакчиси Мартин Эдегор бўлди (22%).
Эслатиб ўтамиз, Премер-лига иккинчи турида Хаби Алонсо жамоаси ўз майдонида «Брайтон» билан баҳс олиб боради. Ўйин якшанба, 30 август кунига белгиланган.

Палмер – лучший игрок первого тура АПЛ
Атакующий полузащитник лондонского «Челси» Коул Палмер признан лучшим футболистом стартового тура Английской премьер-лиги. Об этом сообщает на официальном сайте чемпионата Англии.
В гостевом матче против «Фулхэма» (3:2) 24-летний хавбек отметился результативной передачей, а затем самостоятельно поразил ворота соперника. В голосовании болельщиков Палмер набрал 40%, а его ближайшим преследователем стал Мартин Эдегор из «Арсенала» (22%).
Во втором туре Премьер-лиги команда Хаби Алонсо встретится с «Брайтоном» на домашней арене. Матч запланирован на воскресенье, 30 августа.