ФИФА президенти Жанни Инфантинони қўллаб-қувватлаган машҳур футболчилар сафи кенгайди. Жанубий Америкадан бразилиялик Кафу ва Роберто Карлос, шунингдек, аргентиналик Хавер Занетти ташкилот раҳбари ҳақида ижобий фикр билдирди.
Кафу ва Занетти ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида бир хил мазмундаги баёнотни эълон қилиб, ФИФА ва унинг президенти сўнгги ўн йил давомида футболчиларнинг футбол оламидаги вакиллигини таъминлаш борасида катта ишларни амалга оширганини таъкидлади.
«Сўнгги ўн йил давомида ФИФА ва президент Инфантинонинг футболчиларнинг футбол оламидаги вакиллигини таъминлаш борасида амалга оширган ишларига гувоҳ бўлдик. Илгари бундай ҳолат мавжуд эмас эди», — дейилади баёнотда.
Маълумот учун, Роберто Карлос Кафунинг ушбу постини ўз саҳифасида улашиб, собиқ миллий жамоадоши ва «сардор» деб атаган футболчининг фикрига юз фоиз қўшилишини билдирган.

Кафу, Дзанетти и Роберто Карлос поддержали Инфантино
В то время как критика вокруг главы FIFA нарастает, бывшие знаменитые футболисты положительно оценили его деятельность.
Ряды известных футболистов, поддержавших президента FIFA Джанни Инфантино, расширяются. Из Южной Америки бразильцы Кафу и Роберто Карлос, а также аргентинец Хавьер Дзанетти высказали положительное мнение о руководителе организации.
Кафу и Дзанетти на своих страницах в социальных сетях опубликовали заявления одинакового содержания, подчеркнув, что FIFA и её президент за последние десять лет проделали огромную работу по обеспечению представительства футболистов в мире футбола.
«Мы были свидетелями работы FIFA и президента Инфантино по обеспечению представительства футболистов в мире футбола за последние десять лет. Ранее такого не было», — говорится в заявлении.
Для справки, Роберто Карлос поделился этой записью Кафу на своей странице, выразив полное согласие с мнением своего бывшего товарища по сборной, которого он назвал «капитаном».