«Барселона» бош мураббийи Ҳанс-Дитер Флик клубнинг Хулиан Алварес трансфери борасидаги режаларига ойдинлик киритди.
Аргентиналик ҳужумчи аввалроқ Каталония клубига ўтиш истагини билдирган. «Атлетико» футболчини 150 миллион евро эвазига сотишга тайёр, бироқ уни «Барселона»га қўйиб юбориш вариантини истисно қилмоқда.
«Бу ҳақда гапиришни истамайман. Тушунишимча, ёки Хулиан билан шартнома имзолаймиз, ёки ҳеч кимни олмаймиз. Клубдаги вазиятдан хабардорман, биз бир нечта ажойиб трансферларни амалга оширдик.
Клуб келажак ҳақида ўйлаши керак. Мураббий сифатида мен ҳар доим кўпроқ нарсани хоҳлайман. Мен жамоамга тўлиқ ишонаман ва ечимларни излашимиз керак. Бизда ажойиб жамоа бор. Деку ўз ишини жуда яхши бажармоқда. Биз ҳозир ва кейинги 3–5 йил учун клубга нима яхшироқ бўлиши ҳақида ўйлаяпмиз. Клубда барқарорлик бўлишини хоҳлаймиз», — деди Флик «Атлетик»га қарши баҳс олдидан ўтказилган матбуот анжуманида.
Эслатиб ўтамиз, «Барселона» Испания чемпионатидаги янги мавсумни «Элче» устидан 5:0 ҳисобидаги йирик ғалаба билан бошлади.

Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик прояснил планы клуба относительно трансфера Хулиана Альвареса.
Аргентинский нападающий ранее выразил желание перейти в каталонский клуб. «Атлетико» готов продать футболиста за 150 миллионов евро, но исключает вариант его перехода в «Барселону».
«Я не хочу об этом говорить. Насколько я понимаю, либо мы заключим контракт с Хулианом, либо не возьмем никого. Я осведомлен о ситуации в клубе, мы провели несколько великолепных трансферов.
Клуб должен думать о будущем. Как тренер, я всегда хочу большего. Я полностью доверяю своей команде и мы должны искать решения. У нас замечательная команда. Деку отлично справляется со своей работой. Мы думаем о том, что будет лучше для клуба сейчас и в следующие 3–5 лет. Мы хотим стабильности в клубе», — сказал Флик на пресс-конференции перед матчем с «Атлетико».
Напомним, что «Барселона» начала новый сезон в чемпионате Испании с крупной победы над «Эльче» со счетом 5:0.