«Астон Вилла» Николас Жексон трансферини якунлашга яқин
«Астон Вилла» «Челси» ҳужумчиси Николас Жексон трансферини амалга ошириш учун музокараларни жадаллаштирди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, «Астон Вилла» футболчининг вакиллари билан шахсий шартлар бўйича келишувга деярли эришган. Бош мураббий Унаи Эмери ҳам трансферни амалга ошириш тарафдори.
Эндиликда бирмингҳэмликлар «Челси» билан клубдан клубга музокараларни бошлаган. «Астон Вилла» сенегаллик ҳужумчи учун 60 миллион фунтдан юқори умумий пакет таклиф қилишга тайёр.
Маълумот учун, Жексон 2023-йилдан буён «Челси» сафида тўп тепмоқда. Унинг Лондон клуби билан амалдаги шартномаси 2033-йил ёзигача мўлжалланган.

«Астон Вилла» активизировала переговоры по завершению трансфера нападающего «Челси» Николаса Джексона. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, «Астон Вилла» практически достигла соглашения по личным условиям с представителями футболиста. Главный тренер Унаи Эмери также поддерживает осуществление трансфера.
Теперь бирмингемцы начали переговоры клуб-клуб с «Челси». «Астон Вилла» готова предложить общий пакет на сумму более 60 миллионов фунтов за сенегальского нападающего.
Для справки, Джексон играет за «Челси» с 2023 года. Его действующий контракт с лондонским клубом рассчитан до лета 2033 года.