«ПСЖ» Дембеле билан шартномани узайтирмоқчи
«ПСЖ» Усман Дембеле билан янги шартнома имзолашни истамоқда. Бу ҳақда RMC Sport журналисти Фабрис Хокинс хабар берди.
Париж клуби футболчи билан амалдаги келишувни яна бир ёки икки йилга — 2029 ёки 2030 йилгача узайтиришни режалаштирмоқда. Томонлар ўртасидаги музокаралар бир неча ойдан бери давом этмоқда.
Манбага кўра, клуб келишув борасида хавотирга тушгани йўқ. Ҳар икки томон ҳам ҳамкорликни давом эттиришни истамоқда. Музокаралар ёзги трансфер ойнаси ёпилганидан кейин қайта давом эттирилиши кутилмоқда.
Маълумот учун, Дембеле ўтган мавсум Лига 1'да 22 та учрашувда 10 та гол уриб, 7 та голли узатмани амалга оширган.

«ПСЖ» хочет подписать новый контракт с Усманом Дембеле. Об этом сообщил журналист RMC Sport Фабрис Хокинс.
Парижский клуб планирует продлить действующее соглашение с футболистом еще на один или два года — до 2029 или 2030 года. Переговоры между сторонами продолжаются уже несколько месяцев.
По словам источника, клуб не обеспокоен по поводу соглашения. Обе стороны хотят продолжить сотрудничество. Ожидается, что переговоры возобновятся после закрытия летнего трансферного окна.
Для справки: Дембеле в прошлом сезоне в Лиге 1 провел 22 матча, забил 10 голов и сделал 7 голевых передач.