«Реал Сосиедад» «Барселона» ҳимоячиси Форт трансферини келишиб олди
Томонлар трансфер шартлари бўйича келишувга эришди, футболчининг ўзи ҳам янги клубга ўтишга розилик берди.
«Реал Сосиедад» «Барселона» ҳимоячиси Эктор Форт трансфери бўйича тўлиқ оғзаки келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Трансфер суммаси 8 миллион еврони ташкил қилади. Келишувга «Барселона» учун футболчининг кейинги трансферидан 50 фоиз улуш ҳамда тахминан 20 миллион евролик қайта сотиб олиш банди киритилган. Шу орқали каталонияликлар футболчи устидан келажакдаги назоратини сақлаб қолади.
Маълумот учун, 19 ёшли Форт «Барселона» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. У асосий жамоа сафида ҳам майдонга тушган.

«Реал Сосьедад» достиг полного устного соглашения по поводу трансфера защитника «Барселоны» Эктора Форта. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
Сумма трансфера составит 8 миллионов евро. В соглашение включена доля в 50% от следующего трансфера игрока для «Барселоны», а также пункт о повторной покупке примерно за 20 миллионов евро. Таким образом, каталонцы сохранят контроль над игроком в будущем.
Для справки, 19-летний Форт является воспитанником академии «Барселоны». Он также выходил на поле в составе основной команды.