Флик Родри «Барселона» сафида қачон дебют қилишини айтди
Испаниялик яримҳимоячи янги жамоасидаги дастлабки дақиқаларини яқинлашиб келаётган баҳсда олиши кутилмоқда.
«Барселона» бош мураббийи Ҳанс-Дитер Флик Родрининг жамоа сафидаги дебюти ҳақида маълумот берди.
Мутахассиснинг сўзларига кўра, 30 ёшли футболчи Билбаонинг «Атлетик»ига қарши учрашувда майдонга тушиши мумкин. Флик Родри баҳс давомида бир неча дақиқа ўйнашини режалаштираётганини маълум қилди.
«Албатта. Режа шундан иборатки, у бир неча дақиқа ўйнайди», — деди Флик.
Мураббий Родри ва Педрининг биргаликдаги ўйинига ҳам юқори баҳо берди. Унинг фикрича, тажрибали Родри марказда жамоага етакчилик ва барқарорлик олиб кирса, Педри тўп назоратини яхшилашга ёрдам беради.
«Родри — энг яхши футболчилардан бири. Педри билан бирга улар юқори даражада ўйнаши аниқ. Уларнинг «Барселона»да бирга ўйнашини кўришни сабрсизлик билан кутяпман», — деди Флик.
Маълумот учун, «Барселона» Родрининг трансферини 18 август куни расман эълон қилган. Футболчи билан 2030 йил 30 июнгача шартнома имзоланган. Трансфернинг кафолатланган қиймати 60 миллион евро, бонуслар билан эса яна 11 миллион еврогача ошиши мумкин.

Флик рассказал, когда Родри дебютирует за «Барселону»
Ожидается, что испанский полузащитник проведет свои первые минуты в новой команде в предстоящем матче.
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик поделился информацией о дебюте Родри в составе команды.
По словам специалиста, 30-летний футболист может выйти на поле в матче против «Атлетика» из Бильбао. Флик сообщил, что планирует задействовать Родри на несколько минут в ходе встречи.
«Конечно. План заключается в том, чтобы он сыграл несколько минут», — сказал Флик.
Тренер также высоко оценил совместную игру Родри и Педри. По его мнению, опытный Родри принесет команде лидерство и стабильность в центре, в то время как Педри поможет улучшить контроль мяча.
«Родри — один из лучших футболистов. Вместе с Педри они явно будут играть на высоком уровне. Я с нетерпением жду, когда они сыграют вместе в «Барселоне», — добавил Флик.
Напомним, «Барселона» официально объявила о трансфере Родри 18 августа. Контракт с футболистом заключен до 30 июня 2030 года. Гарантированная стоимость трансфера составляет 60 миллионов евро, но с бонусами она может вырасти до 11 миллионов евро.