«Комо» клуби ва Аргентина миллий жамоасининг 21 ёшли яримҳимоячиси Нико Пас мундиалнинг гуруҳ босқич охирги ўйинидан кейин таассуротлари билан ўртоқлашди. Аргентина миллий жамоаси Иорданияни (3:1) мағлуб этиб, гуруҳда 100% натижа қайд этди. Футболчи илк бор асосий таркибда майдонга тушди.
«Мен учун жаҳон чемпионатида асосий таркибда майдонга тушиш катта шараф. Бугун бошимдан ўтказганларимни сўз билан ифодалаб бериш қийин. Жаҳон чемпионатида асосий таркибдаги илк ўйин ва гуруҳ босқичини янада яхши тарзда якунлаш учун — ғалаба. Нима учун яшаётганимдан доим миннатдорман», — дея Пас сўзларидан иқтибос келтирди Diario AS.
Пас майдонда 61 дақиқа ҳаракат қилди ва узатмаларда юқори аниқлик кўрсатди (94%), 4 марта тўпни жамоага қайтариб олиб берди ва 1 марта рақиб дарвозасига зарба йўллади.
Эслатиб ўтамиз, гуруҳ босқичини биринчи ўринда якунлаган Аргентина 1/16 финалда Кабо-Верде билан рўбарў келади.

Нико Пас высказался о дебюте в стартовом составе сборной Аргентины на ЧМ
21-летний нападающий «Комо» и сборной Аргентины высказался о завершающем матче группового этапа чемпионата мира.
27.06.2026 FT Чемпионат Мира Jordan Иордания 1 : 3 Argentina Аргентина
21-летний нападающий «Комо» и сборной Аргентины Нико Пас высказался о завершающем матче группового этапа чемпионата мира по футболу – 2026, в котором аргентинская национальная команда встретилась с Иорданией (3:1). Форвард впервые попал в стартовый состав.
«Для меня большая честь дебютировать в стартовом составе на чемпионате мира. Невероятно, что я пережил за сегодняшний день. Первый стартовый матч на чемпионате мира и победа, чтобы наилучшим образом завершить групповой этап. Всегда благодарен за то, ради чего я живу», — приводит слова Паса Diario AS.
Пас провёл на поле 61 минуту, в течение которых продемонстрировал высокую точность передач (94%), четыре раза вернул команде владение мячом, а также отметился ударом по воротам.