«Манчестер Сити» бош мураббийи Энцо Мареска Англия Премер-лигасининг 1-турида «Борнмут» устидан 2:1 ҳисобида қозонилган ғалабани изоҳлади.
«Шаҳарликлар» баҳс давомида ҳисобда ортда қолган бўлса-да, иккинчи бўлимда вазиятни ўзгартириб, иродали ғалабага эришди. Мареска жамоаси гол ўтказиб юборишидан олдин ҳам яхши ўйин кўрсатганини қайд этди.
«Ростини айтсам, ҳатто биринчи бўлимда ҳам гол ўтказиб юборгунимизга қадар яхши ўйнадик. Рақибга бирор марта ҳам зарба бериш имконини бермадик, ўзимиз эса уч-тўртта яққол вазият яратдик. Кейин улар гол уришди ва бироз қийинлашди. Аммо умуман олганда, биз ғалабага лойиқ эдик.
Иккинчи бўлимда улар бироз ортга чекинди. Бунга қисман биринчи бўлимнинг катта қисмида тўп бизда бўлгани ва улар кўп югургани сабаб бўлди. Иккинчи бўлимда улар бироз чуқурроқ жойлашди. Бизга 90 дақиқа давомида ғалаба учун курашиш шарт эмас эди, эҳтимол, уч очкони бундан ҳам олдинроқ қўлга киритишимиз керак эди», — деди Мареска.
Маълумот учун, «Манчестер Сити» навбатдаги учрашувини 28 август куни сафарда «Кристал Пэлас»га қарши ўтказади.

Главный тренер «Манчестер Сити» Энсо Мареска прокомментировал победу со счётом 2:1 над «Борнмутом» в 1-м туре Английской Премьер-лиги.
Несмотря на то, что «горожане» по ходу матча уступали в счёте, во втором тайме они изменили ситуацию в свою пользу и одержали волевую победу. Мареска отметил, что его команда хорошо играла даже до того, как пропустила гол.
«Честно говоря, даже в первом тайме мы играли хорошо до того, как пропустили гол. Мы не позволили сопернику нанести ни одного удара, а сами создали три-четыре явных момента. Затем они забили, и стало немного сложнее. Но в целом мы заслуживали победы.
Во втором тайме они немного отступили. Это отчасти из-за того, что в большей части первого тайма мяч был у нас, и они много бегали. Во втором тайме они расположились чуть глубже. Нам не нужно было бороться за победу все 90 минут, возможно, мы должны были взять три очка ещё раньше», — сказал Мареска.