«Тоттенҳэм» «Манчестер Сити» ҳужумчиси Омар Мармуш трансфери бўйича оғзаки келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, томонлар дастлабки ижара шартномаси бўйича келишиб олган. Битимда футболчини сотиб олиш банди мавжуд бўлиб, муайян шартлар бажарилган тақдирда ушбу банд мажбурий харидга айланади. Трансфернинг умумий қиймати 50 миллион фунтни ташкил этиши мумкин.
Мармуш «Тоттенҳэм»нинг таклифига бир неча кун аввал розилик берган. Футболчи душанба куни Лондонга етиб бориши ва тиббий кўрикдан ўтиши кутилмоқда.
Маълумот учун, 27 ёшли Мармуш 2025 йил январида «Айнтрахт»дан «Манчестер Сити»га кўчиб ўтган. Мисрлик ҳужумчи Манчестер клубида ҳужум чизиғининг муҳим футболчиларидан бири ҳисобланади.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ «Тоттенҳэм» «Манчестер Сити»дан Савинио ва Омар Мармушни биргаликда трансфер қилишни режалаштираётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.

«Тоттенхэм» достиг устной договоренности с «Манчестер Сити» по трансферу нападающего Омара Мармуша. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, стороны договорились о первоначальном арендном соглашении. В сделке предусмотрен пункт о выкупе игрока, который станет обязательным при выполнении определенных условий. Общая сумма трансфера может составить 50 миллионов фунтов.
Мармуш дал согласие на предложение «Тоттенхэма» несколько дней назад. Ожидается, что игрок прибудет в Лондон в понедельник и пройдет медицинский осмотр.
Для справки, 27-летний Мармуш перешел в «Манчестер Сити» из «Айнтрахта» в январе 2025 года. Египетский нападающий является одним из ключевых игроков атакующей линии манчестерского клуба.
Напомним, ранее сообщалось, что «Тоттенхэм» планирует совместный трансфер Савиньо и Омара Мармуша из «Манчестер Сити».