«Ман Сити»ни сотиш шайхнинг режасида йўқ» — клуб бошқаруви раиси
«Манчестер Сити» бошқаруви раиси Ҳалдун ал Муборак шайх Мансур бин Зайд ан Наҳиён клубни сотиш ниятида эмаслигини маълум қилди.
«Сотиш режамиз йўқ. Биз бу бизнесни ривожлантиришда давом этамиз, чунки унинг фақат ўсишини кўряпмиз ва бу — жуда яхши бизнес.
Бу футбол, кўнгилочар соҳадир. Ҳозирги тез ўзгариб бораётган дунёда одамларнинг эътибори бошқа нарсаларга кўчмоқда, лекин спорт барибир қолмоқда.
Футбол — спортнинг энг юқори даражаси. «Манчестер Сити» ва City Football Group — футбол дунёсида энг юқори даража. Бундай дурдоналар сотилмайди»,

Председатель правления «Манчестер Сити» Халдун аль-Мубарак заявил, что шейх Мансур бин Зайд ан Нахайян не намерен продавать клуб.
«У нас нет планов продавать. Мы продолжим развивать этот бизнес, потому что видим только его рост, и это — очень хороший бизнес.
Это футбол, индустрия развлечений. В быстро меняющемся мире внимание людей переключается на другие вещи, но спорт всё равно остаётся.
Футбол — это высший уровень спорта. «Манчестер Сити» и City Football Group — высший уровень в мире футбола. Такие драгоценные камни не продаются», — приводит слова Халдуна аль-Мубарака официальный сайт клуба.